Strona główna » Wydział
Pracownicy
Pracownicy

dr Marta Penczar

Stanowisko:
Adiunkt
211
(+48 58) 523 13 01

Konsultacje

Tydzień I:
Środa
godz. 08.45-09.30
pok. 211
Tydzień I:
Wtorek
godz. 09.30-10.15
pok. 211
Tydzień II:
Środa
godz. 08.45-09.30
pok. 211
Tydzień II:
Wtorek
godz. 11.15-12.00
pok. 211

Prowadzone przedmioty

  • Stacjonarne studia I stopnia
    • Bankowość
    • Seminarium licencjackie
    • Zarządzanie wartością przedsiębiorstwa
  • Niestacjonarne studia I stopnia
    • Bankowość
  • Stacjonarne studia II stopnia
    • Bankowość II
  • Niestacjonarne studia II stopnia
    • Bankowość II

Prowadzone seminaria

Seminarium licencjackie

Kierunek: Finanse i rachunkowość
Specjalność: Bankowość i doradztwo finansowe

Zakres programowy:

  1. Krótka charakterystyka tematyki seminarium:
    Tematyka prac licencjackich może obejmować zagadnienia związane z bankowością detaliczną (rynek depozytowy, kredytowy (konsumpcyjny i mieszkaniowy), rozliczenia pieniężne), rozwojem polskiego rynku finansowego, integracją rynków finansowych w Unii Europejskiej a także rynkami, np.
  2. Tematyka seminarium:
  • Bankowość detaliczna:
  • działalność kredytowa banków, ocena zdolności kredytowej
  • rynek kredytów konsumpcyjnych
  • obrót gotówkowy i bezgotówkowy
  • kanały dystrybucji usług bankowych
  • Integracja rynku bankowego w Unii Europejskiej
  • Rozwój rynku finansowego w Polsce
  1. Przykładowe tematy prac:
  • Analiza i ocena perspektyw rozwoju rynku consumer finance w Polsce
  • Analiza czynników determinujących ocenę zdolności kredytowej klienta detalicznego
  • Upadłość konsumencka w Polsce
  • Analiza i ocena perspektyw rozwoju płatności bezgotówkowych w Polsce
  • Kierunki integracji rynku bankowości detalicznej w Unii Europejskiej
  • Ochrona konsumenta na rynku bankowym
  • Konkurencyjność polskiego sektora bankowego na tle innych sektorów bankowych w UE
  • Dystans rozwojowy polskiego sektora bankowego na tle innych sektorów bankowych w UE

Egzaminy i zaliczenia

  • Bankowość [ćw]
  • grupa: N21-05
    Niedziela 02.02.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala C-5
    Z
    termin pierwszy

    grupa: N21-06
    Niedziela 02.02.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala C-5
    Z
    termin pierwszy

  • Bankowość II [w]
  • grupa: S41-01
    Czwartek 30.01.2020
    godz.: 08.45-09.30
    sala WZ-Aula
    E
    termin pierwszy

    grupa: S41-05
    Czwartek 30.01.2020
    godz.: 08.45-09.30
    sala WZ-Aula
    E
    termin pierwszy

    grupa: S41-15
    Czwartek 30.01.2020
    godz.: 08.45-09.30
    sala WZ-Aula
    E
    termin pierwszy

    grupa: N41-01
    Niedziela 02.02.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala C-9
    E
    termin pierwszy

    grupa: N41-05
    Niedziela 02.02.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala C-9
    E
    termin pierwszy

    grupa: N41-15
    Niedziela 02.02.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala C-9
    E
    termin pierwszy

    grupa: N41-16
    Niedziela 02.02.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala C-9
    E
    termin pierwszy

    grupa: N41-17
    Niedziela 02.02.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala C-9
    E
    termin pierwszy

    grupa: N41-25
    Niedziela 02.02.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala C-9
    E
    termin pierwszy

    grupa: N41-26
    Niedziela 02.02.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala C-9
    E
    termin pierwszy

    grupa: N41-27
    Niedziela 02.02.2020
    godz.: 10.30-11.15
    sala C-9
    E
    termin pierwszy

    grupa: N41-01
    Niedziela 16.02.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala WZ-213
    E
    termin drugi

    grupa: N41-05
    Niedziela 16.02.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala WZ-213
    E
    termin drugi

    grupa: N41-15
    Niedziela 16.02.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala WZ-213
    E
    termin drugi

    grupa: N41-16
    Niedziela 16.02.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala WZ-213
    E
    termin drugi

    grupa: N41-17
    Niedziela 16.02.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala WZ-213
    E
    termin drugi

    grupa: N41-25
    Niedziela 16.02.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala WZ-213
    E
    termin drugi

    grupa: N41-26
    Niedziela 16.02.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala WZ-213
    E
    termin drugi

    grupa: N41-27
    Niedziela 16.02.2020
    godz.: 11.30-12.15
    sala WZ-213
    E
    termin drugi

Publikacje