Strona główna » Maria Jastrzębska
Maria Jastrzębska
Maria Jastrzębska

dr hab. Maria Jastrzębska, prof. nadzw.

Stanowisko:
Profesor UG
226
(+48 58) 523 14 16

Konsultacje

Tydzień I:
Wtorek
godz. 13.15-14.45
pok. 226
Tydzień II:
Wtorek
godz. 13.15-14.45
pok. 226

Prowadzone przedmioty

  • Stacjonarne studia I stopnia
    • Finanse
    • Finanse publiczne
    • Finanse samorządu terytorialnego
  • Niestacjonarne studia I stopnia
    • Finanse
    • Finanse publiczne
    • Finanse samorządu terytorialnego
  • Stacjonarne studia II stopnia
    • Finanse publiczne II
  • Niestacjonarne studia II stopnia
    • Finanse publiczne II
    • Seminarium dyplomowe

Prowadzone seminaria

Seminarium licencjackie

Kierunek: Finanse i rachunkowość
Specjalność: Finanse i ubezpieczenia

Krótka charakterystyka tematyki seminarium:

Prace mogą być pisane z szeroko rozumianej problematyki finansów i ubezpieczeń, a w tym z zakresu

  • dochodów i wydatków budżetu państwa,
  • dochodów i wydatków budżetów samorządowych (gmin, powiatów, województw),
  • podatków dochodowych, majątkowych, przychodowych, konsumpcyjnych,
  • deficytu budżetowego i długu publicznego,
  • finansowania inwestycji ze środków unijnych (z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności),
  • ubezpieczeń gospodarczych (finanse zakładów ubezpieczeń np. Wara, PZU, Alianz),
  • ubezpieczeń społecznych (Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Otwarte Fundusze Emerytalne),
  • ubezpieczeń zdrowotnych (Narodowy Fundusz Zdrowia, samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, np. szpitale, przychodnie),
  • źródeł finansowania przedsiębiorstwa i struktury kapitału, rentowności i płynności finansowej, kondycji finansowej przedsiębiorstwa,
  • rynku pieniężnego i kapitałowego, a w tym np. rynku funduszy inwestycyjnych, rynku akcji, rynku obligacji, rynku derywatów, rynku kredytowego.

Seminarium magisterskie

Kierunek: Finanse i rachunkowość
Specjalność: Finanse i ubezpieczenia

Krótka charakterystyka tematyki seminarium:

Prace mogą być pisane z szeroko rozumianej problematyki finansów i ubezpieczeń, a w tym z zakresu

  • dochodów i wydatków budżetu państwa,
  • dochodów i wydatków budżetów samorządowych (gmin, powiatów, województw),
  • podatków,
  • deficytu budżetowego i długu publicznego,
  • finansowania inwestycji ze środków unijnych (z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności),
  • ubezpieczeń gospodarczych (finanse zakładów ubezpieczeń np. Wara, PZU, Alianz),
  • ubezpieczeń społecznych (Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Otwarte Fundusze Emerytalne),
  • ubezpieczeń zdrowotnych (Narodowy Fundusz Zdrowia, samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, np. szpitale, przychodnie),
  • źródeł finansowania przedsiębiorstwa i struktury kapitału, rentowności i płynności finansowej, kondycji finansowej przedsiębiorstwa,
  • rynku pieniężnego i kapitałowego, a w tym np. rynku funduszy inwestycyjnych, rynku akcji, rynku obligacji, rynku derywatów, rynku kredytowego.

Egzaminy i zaliczenia

  • Finanse publiczne [w]
  • grupa: S21-01
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 15.15-16.00
    sala
    E
    termin pierwszy

    grupa: S21-02
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 15.15-16.00
    sala
    E
    termin pierwszy

    grupa: S21-03
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 15.15-16.00
    sala
    E
    termin pierwszy

    grupa: S21-04
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 15.15-16.00
    sala
    E
    termin pierwszy

    grupa: S21-05
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 15.15-16.00
    sala
    E
    termin pierwszy

    grupa: N21-01
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 17.45-18.30
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: N21-02
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 17.45-18.30
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: N21-03
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 17.45-18.30
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: N21-04
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 17.45-18.30
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: N21-05
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 17.45-18.30
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: N21-06
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 17.45-18.30
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: S21-03
    Wtorek 18.02.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 226
    E
    termin drugi

    grupa: S21-04
    Wtorek 18.02.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 226
    E
    termin drugi

    grupa: S21-05
    Wtorek 18.02.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 226
    E
    termin drugi

    gr.: N21-01
    Sobota 29.02.2020
    godz.: 15.15-16.00
    sala WZ-310
    E
    termin drugi

    gr.: N21-02
    Sobota 29.02.2020
    godz.: 15.15-16.00
    sala WZ-310
    E
    termin drugi

    gr.: N21-03
    Sobota 29.02.2020
    godz.: 15.15-16.00
    sala WZ-310
    E
    termin drugi

    gr.: N21-04
    Sobota 29.02.2020
    godz.: 15.15-16.00
    sala WZ-310
    E
    termin drugi

    gr.: N21-05
    Sobota 29.02.2020
    godz.: 15.15-16.00
    sala WZ-310
    E
    termin drugi

    gr.: N21-06
    Sobota 29.02.2020
    godz.: 15.15-16.00
    sala WZ-310
    E
    termin drugi

  • Finanse publiczne II [w]
  • grupa: S41-01
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 17.00-17.45
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: S41-05
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 17.00-17.45
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: S41-15
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 17.00-17.45
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: N41-01
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 19.30-20.15
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: N41-05
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 19.30-20.15
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: N41-15
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 19.30-20.15
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: N41-16
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 19.30-20.15
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: N41-17
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 19.30-20.15
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: N41-25
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 19.30-20.15
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: N41-26
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 19.30-20.15
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    grupa: N41-27
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 19.30-20.15
    sala B-4
    E
    termin pierwszy

    gr.: S41-01
    Wtorek 25.02.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 226
    E
    termin drugi

    gr.: S41-05
    Wtorek 25.02.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 226
    E
    termin drugi

    gr.: S41-15
    Wtorek 25.02.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 226
    E
    termin drugi

    gr.: N41-01
    Sobota 29.02.2020
    godz.: 17.00-17.45
    sala WZ-311
    E
    termin drugi

    gr.: N41-05
    Sobota 29.02.2020
    godz.: 17.00-17.45
    sala WZ-311
    E
    termin drugi

    gr.: N41-15
    Sobota 29.02.2020
    godz.: 17.00-17.45
    sala WZ-311
    E
    termin drugi

    gr.: N41-16
    Sobota 29.02.2020
    godz.: 17.00-17.45
    sala WZ-311
    E
    termin drugi

    gr.: N41-17
    Sobota 29.02.2020
    godz.: 17.00-17.45
    sala WZ-311
    E
    termin drugi

    gr.: N41-25
    Sobota 29.02.2020
    godz.: 17.00-17.45
    sala WZ-311
    E
    termin drugi

    gr.: N41-26
    Sobota 29.02.2020
    godz.: 17.00-17.45
    sala WZ-311
    E
    termin drugi

    gr.: N41-27
    Sobota 29.02.2020
    godz.: 17.00-17.45
    sala WZ-311
    E
    termin drugi

  • Finanse samorządu terytorialnego [w]
  • grupa: S31-21
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 16.00-16.45
    sala B-4
    Z
    termin pierwszy

    grupa: S31-31
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 16.00-16.45
    sala B-4
    Z
    termin pierwszy

    grupa: S31-51
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 16.00-16.45
    sala B-4
    Z
    termin pierwszy

    grupa: S31-52
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 16.00-16.45
    sala B-4
    Z
    termin pierwszy

    grupa: N31-31
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 18.45-19.30
    sala B-4
    Z
    termin pierwszy

    grupa: N31-51
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 18.45-19.30
    sala B-4
    Z
    termin pierwszy

    grupa: N31-52
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 18.45-19.30
    sala B-4
    Z
    termin pierwszy

    grupa: N31-53
    Piątek 31.01.2020
    godz.: 18.45-19.30
    sala B-4
    Z
    termin pierwszy

    grupa: S31-21
    Wtorek 18.02.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 226
    Z
    termin drugi

    grupa: S31-31
    Wtorek 18.02.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 226
    Z
    termin drugi

    grupa: S31-51
    Wtorek 18.02.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 226
    Z
    termin drugi

    grupa: S31-52
    Wtorek 18.02.2020
    godz.: 13.30-14.15
    sala 226
    Z
    termin drugi

    gr.: N31-31
    Sobota 29.02.2020
    godz.: 16.00-16.45
    sala WZ-311
    Z
    termin drugi

    gr.: N31-51
    Sobota 29.02.2020
    godz.: 16.00-16.45
    sala WZ-311
    Z
    termin drugi

    gr.: N31-52
    Sobota 29.02.2020
    godz.: 16.00-16.45
    sala WZ-311
    Z
    termin drugi

    gr.: N31-53
    Sobota 29.02.2020
    godz.: 16.00-16.45
    sala WZ-311
    Z
    termin drugi

Publikacje