Strona główna » Rafał Kramer

Bezpłatne Szkolenie Norma PRO + BIM => Norma EXPERT dla studentów i wykładowców.

III edycja

Szkolenie w roku akademickim 2020/2021 zostaje odwołane, z uwagi na reżim sanitarny.

Zapraszamy wykładowców Katedry Inwestycji i Nieruchomości Wydziału Zarządzania oraz studentów specjalności Inwestycje i Nieruchomości na organizowane przez Pana mgr. Rafała Kramer wespół z Kołem Naukowym INWESTOR całodniowe Szkolenie Norma EXPERT + BIM. Zajęcia odbędą się w dniu ... r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Szkolenie jest  bezpłatne.

Organizator szkolenia Norma EXPERT

Szkolenie Norma EXPERT zostanie zorganizowane przez firmę ASTINO, specjalizującą się od ponad jedenastu lat w kursach kosztorysowania i szkoleniach z programów Norma. Więcej informacji na temat organizatora oraz referencje można znaleźć na stronie https://www.kursy-kosztorysowania.pl/

O programie Norma EXPERT

Norma EXPERT to najbardziej rozbudowane narzędzie do kosztorysowania z serii najpopularniejszych programów dostępnych na rynku. Nowa, funkcjonalna wersja została rozszerzona o przeglądarkę projektów w technologii BIM, dzięki której obmiary można przenosić bezpośrednio do kosztorysu w bardzo szybki i prosty sposób. Program wyróżnia  nowoczesny intuicyjny interfejs. Współpracuje z najczęściej wykorzystywanymi bazami cenowymi oraz posiada praktyczne mechanizmy ułatwiające i przyspieszające korzystanie z bardzo rozbudowanej bazy katalogów KNR. Program NORMA EXPERT jest jednym z najbardziej cenionych narzędzi kosztorysowych na rynku.  Szczegółowy opis programu:  https://www.program-kosztorysowy.com/

Cel szkolenia

Głównym celem szkolenia jest przekazanie oraz przećwiczenie z uczestnikami funkcjonalności programu Norma EXPERT. Znajomość obsługi programu jest niezbędna do wykonania kosztorysu. Uczestnicy szkolenia poznają również działanie przyspieszające i usprawniające wykonywanie kosztorysu. Organizator kładzie nacisk nie tylko na samą obsługę programu, ale też na przekazanie praktycznych wskazówek technicznych umożliwiających swobodne poruszanie się w kosztorysowaniu. Każda osoba biorąca udział w szkoleniu otrzymuje dawkę praktycznej wiedzy przygotowującej do wykonywania zawodu kosztorysanta. W drugiej części omawiane są zagadnienia  związane z dodatkiem BIM.

Program szkolenia Norma EXPERT

- Ustawienia programu

- Formaty zapisu i współpraca z innymi programami do kosztorysowania

- Korzystanie z bazy katalogów norma

- Wstawianie i edycja pozycji

- Dodawanie działów i tworzenie drzewa kosztorysu

- Dzielenie katalogów na grupy

- Dodawanie pozycji z modyfikacjami, interpolacją/ekstrapolacją oraz pozycji wariantowych

- Tworzenie pozycji własnych szczegółowych i uproszczonych

- Praca na przedmiarze

- Wyszukanie i wprowadzenie cen do kosztorysu

- Ustawienie narzutów kosztorys

- Zestawienia robocizny, materiałów i sprzętu

- Dodawanie i omówienie funkcji Wykonanie robót

- Sprawdzenie i porównywanie kosztorysu

- Ustawienie wydruku

- Import projektów zapisanych w plikach IFC

- Omówienie przeglądarki modeli w technologii BIM

- Przenoszenie wymiarów z projektu BIM do przedmiaru robót

- Równoczesna praca na projekcie z pliku IFC i kosztorysie

Termin i lokalizacja

Termin: ...

Liczba uczestników: 20

Godziny: ...

Miejsce szkolenia:

Centrum dydaktyczno - konferencyjne

Uniwersytetu Gdańskiego

Piaskowa 9, 81-864 Sopot

Sala ...

Przebieg szkolenia

Zajęcia przeprowadzone będą na najnowszej wersji programu Norma EXPERT. Na czas szkolenia notebooki zapewnia organizator. Trener wyjaśni poszczególne zagadnienia a uczestnicy ćwiczą na bieżąco nowe umiejętności.  Każdy osoba pracuje przy osobnym stanowisku. Wszyscy, którzy odbędą CAŁE SZKOLENIE otrzymają imienny certyfikat. Podczas trwania zajęć w każdej chwili uczestnicy mogą zadać pytania, na które na bieżąco odpowiada trener.

 

Chęć uczestnictwa w kursie należy zgłosić wcześniej u mgr. Rafała Kramer lub przez Koło Naukowe INWESTOR (http://wzr.pl/inwestor).

 

Zapraszamy na stronę organizatora kursu: firmy ASTINO https://www.astino.pl/

 

ZAPRASZAMY!