Strona główna » Rafał Kramer

Bezpłatne Szkolenie Norma PRO + BIM => Norma EXPERT dla studentów i wykładowców.

I edycja

Zapraszamy wykładowców Katedry Inwestycji i Nieruchomości Wydziału Zarządzania oraz studentów specjalności Inwestycje i Nieruchomości na organizowane przez Pana mgr. Rafała Kramer wespół z Kołem Naukowym INWESTOR całodniowe Szkolenie Norma EXPERT + BIM. Zajęcia odbędą się w dniu 19 grudnia 2018 r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Szkolenie jest  bezpłatne.

Organizator szkolenia Norma EXPERT

Szkolenie Norma EXPERT zostanie zorganizowane przez firmę ASTINO, specjalizującą się od ponad jedenastu lat w kursach kosztorysowania i szkoleniach z programów Norma. Więcej informacji na temat organizatora oraz referencje można znaleźć na stronie https://www.kursy-kosztorysowania.pl/

O programie Norma EXPERT

Norma EXPERT to najbardziej rozbudowane narzędzie do kosztorysowania z serii najpopularniejszych programów dostępnych na rynku. Nowa, funkcjonalna wersja została rozszerzona o przeglądarkę projektów w technologii BIM, dzięki której obmiary można przenosić bezpośrednio do kosztorysu w bardzo szybki i prosty sposób. Program wyróżnia  nowoczesny intuicyjny interfejs. Współpracuje z najczęściej wykorzystywanymi bazami cenowymi oraz posiada praktyczne mechanizmy ułatwiające i przyspieszające korzystanie z bardzo rozbudowanej bazy katalogów KNR. Program NORMA EXPERT jest jednym z najbardziej cenionych narzędzi kosztorysowych na rynku.  Szczegółowy opis programu:  https://www.program-kosztorysowy.com/

Cel szkolenia

Głównym celem szkolenia jest przekazanie oraz przećwiczenie z uczestnikami funkcjonalności programu Norma EXPERT. Znajomość obsługi programu jest niezbędna do wykonania kosztorysu. Uczestnicy szkolenia poznają również działanie przyspieszające i usprawniające wykonywanie kosztorysu. Organizator kładzie nacisk nie tylko na samą obsługę programu, ale też na przekazanie praktycznych wskazówek technicznych umożliwiających swobodne poruszanie się w kosztorysowaniu. Każda osoba biorąca udział w szkoleniu otrzymuje dawkę praktycznej wiedzy przygotowującej do wykonywania zawodu kosztorysanta. W drugiej części omawiane są zagadnienia  związane z dodatkiem BIM.

Program szkolenia Norma EXPERT

- Ustawienia programu

- Formaty zapisu i współpraca z innymi programami do kosztorysowania

- Korzystanie z bazy katalogów norma

- Wstawianie i edycja pozycji

- Dodawanie działów i tworzenie drzewa kosztorysu

- Dzielenie katalogów na grupy

- Dodawanie pozycji z modyfikacjami, interpolacją/ekstrapolacją oraz pozycji wariantowych

- Tworzenie pozycji własnych szczegółowych i uproszczonych

- Praca na przedmiarze

- Wyszukanie i wprowadzenie cen do kosztorysu

- Ustawienie narzutów kosztorys

- Zestawienia robocizny, materiałów i sprzętu

- Dodawanie i omówienie funkcji Wykonanie robót

- Sprawdzenie i porównywanie kosztorysu

- Ustawienie wydruku

- Import projektów zapisanych w plikach IFC

- Omówienie przeglądarki modeli w technologii BIM

- Przenoszenie wymiarów z projektu BIM do przedmiaru robót

- Równoczesna praca na projekcie z pliku IFC i kosztorysie

Termin i lokalizacja

Termin: 19 grudnia 2018 r.

Liczba uczestników: 25

Godziny: 8:30 - 15:30

Miejsce szkolenia:

Centrum dydaktyczno - konferencyjne

Uniwersytetu Gdańskiego

Piaskowa 9, 81-864 Sopot

Sala c4

Przebieg szkolenia

Zajęcia przeprowadzone będą na najnowszej wersji programu Norma EXPERT. Na czas szkolenia notebooki zapewnia organizator. Trener wyjaśni poszczególne zagadnienia a uczestnicy ćwiczą na bieżąco nowe umiejętności.  Każdy osoba pracuje przy osobnym stanowisku. Wszyscy, którzy odbędą CAŁE SZKOLENIE otrzymają imienny certyfikat. Podczas trwania zajęć w każdej chwili uczestnicy mogą zadać pytania, na które na bieżąco odpowiada trener.

 

Chęć uczestnictwa w kursie należy zgłosić wcześniej u mgr. Rafała Kramer lub przez Koło Naukowe INWESTOR (http://wzr.pl/inwestor).

 

Zapraszamy na stronę organizatora kursu: firmy ASTINO https://www.astino.pl/

 

ZAPRASZAMY!